AIT Scholarships in Thailand, 2021

Updated: Jan 2

ထိုင်းနိူင်ငံ က Asian Institute of Technology (AIT) ပညာသင်ဆုများကိုစတင်လျှောက်ထားနိူင်ပါပြီ။

မာစတာနဲ့ PhD တွက်ပါ။

AIT မှာလျှောက်ထားနိူင်တဲ့ ပညာသင်ဆုပေါင်း ၁၃ မျိုးပါ။ မြန်မာကျောင်းသားတွေ တွက် ပညာသင်ဆုရဖို့အခွင့်လမ်းပိုများတာမို့ ကြိုးစားလျှောက်ထားကြပါ။

AIT ပညာသင်ဆုကိုလျှောက်တဲ့အခါ လိုအပ်တဲ့ English Proficiency တွက် IELTS သို့ TOEFL Score က သတ်မှတ်ထားတာထက် နည်းနေလည်း သက်ဆိုင်ရာ Admission ရုံးကသူတွေကို ဆက်သွယ်အကြောင်းကြားနိူင်ပါတယ်။

*****လျှောက်ထားနည်း*****

AIT ဝင်ခွင့် နဲ့ ပညာသင်ဆုကို သီးခြားလျှောက်ထားရပါမယ်။ AIT ဝင်ခွင့်ကို အွန်လိုင်းကနေတိုက်ရိုက်လျှောက်ထားနိူင်သလို စာတိုက်ကနေလည်း လျှောက်ထားနိူင်ပါတယ်။

ပညာသင်ဆုများလျှောက်ထားရန်တွက် မူရင်းပညာသင်ဆုလင့်ထဲမှာဖော်ပြထားပေးတဲ့ ပညာသင်ဆုများကိုဝင်ဖတ်နိူင်ပါတယ်။

လိုအပ်သောစာရွက်စာတမ်းများကိုလည်း အောက်ကပညာသင်ဆုလင့်ထဲဖော်ပြထားပါတယ်။


မှတ်ချက်။ ။ Application deadline က မိမိ​လျှောက်ထားမယ့်

ပညာသင်ဆု ပေါ်မူတည်ပြီး ရက်အနည်းငယ်ကွာပါမယ်။



13 Different Scholarships for Master and PhD at Asian Institute of Technology in Thailand.


1) HM KING'S Scholarships and HM QUEEN'S Scholarships https://www.ait.ac.th/a…/scholarships/royal-thai-government/


2) Loom Nam Khong Pijai (GMSARN Scholarships) https://www.ait.ac.th/…/loom-nam-khong-pijai-gmsarn-schola…/


3) Asian Development Bank - Japan Scholarship Program (ADB-JSP) https://www.ait.ac.th/…/asian-development-bank-japan-schol…/


4) Bangchak Scholarships Master's - https://www.ait.ac.th/…/schol…/bangchak-master-scholarships/

Doctoral - https://www.ait.ac.th/…/sch…/bangchak-doctoral-scholarships/


5) WE Consultant Scholarships https://www.ait.ac.th/…/scholar…/we-consultant-scholarships/


6) Thai Pipe Scholarships https://www.ait.ac.th/a…/scholarships/thai-pipe-scholarship/


7) AIT-UNESCO-IHE programme: Joint Master's in Urban Water Engineering and Management (UWEM) https://www.ait.ac.th/adm…/scholarships/ait-unesco-ihe-uwem/


8) Japanese Government Scholarships

https://www.ait.ac.th/admissions/scholarships/japanese-government-scholarships/


9) Joint Japan/World Bank Graduate Scholarship Program https://www.ait.ac.th/…/joint-japan-world-bank-graduate-sc…/


10) Kurita Scholarships https://www.ait.ac.th/adm…/scholarships/kurita-scholarships/


11) BRIDGEX Scholarship for Structural Engineering https://www.ait.ac.th/…/bridgex-scholarship-structural-eng…/


12) China Scholarship Council https://www.ait.ac.th/admissions/scholarships/china-scholarship-council-scholarships/


13) Korea Government Scholarships

https://www.ait.ac.th/admissions/scholarships/korea-government-scholarships/


Application Deadline - Varies

https://www.ait.ac.th/admissions/deadline/


Online Application -https://admission.ait.ac.th/aoas/Applicant/FirstPage.aspx

Scholarship link - https://www.ait.ac.th/admissions/scholarships/





#AIT #thailand #scholarships #aitscholarships

13,497 views0 comments

Recent Posts

See All